W dniu 1 grudnia 2017 roku studenci kierunku zootechnika w ramach zajęć uczestniczyli w II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie. Patronat Honorowy objęły: Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem Honorowym Sektora Innowacji było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na targach zaprezentowali się: hodowcy zwierząt, producenci maszyn, urządzeń rolniczych i środków ochrony roślin, przetwórcy i dystrybutorzy, a także dostawcy specjalistycznych usług oraz producenci żywności.

W tym dniu zaplanowane były także liczne seminaria i konferencje, m.in.: „Rasy rodzime gwarantem produktów wysokiej jakości”, „Zrównoważona produkcja jako kierunek rozwoju Polskiej Branży Drobiarskiej: Ziemia, Woda, Powietrze”, „Prezentacja systemu bezpieczeństwa i jakości żywności Unii  Europejskiej” oraz IV Forum Sektora Wołowiny.

Grupa studentów z naszego Uniwersytetu otrzymała Certyfikat uczestnictwa w targach.

dr inż. Ewa Salamończyk

Katedra Hodowli Bydła, Owiec i Oceny Mleka